Tüm Sayfalarda SSL i aktif etme

SSL (Secure Socket Layer) = Network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.

Proticaret alt yapımızda zorunlu alanların SSL li olması için SSL sertifikası almanız yeterli olacaktır . Sonrasında E-Ticaret Yönetimi > Ayarlar > Site Ayarları > E-Ticaret Ayarları bölümünden SSL aktif yapabilirsiniz. Eğer tüm  sayfalarınız da SSL aktif yapmak istiyor iseniz ftp .de bulunan ana dizin dosyanız daki web.config dosyasında <SecurePages> </SecurePages> satırlarının arasına aşağıdaki satırı eklemeniz gerekmektedir.

<add key=”/” value=”secure” />

NOT : Tüm sayfalarda SSL aktif ise bazı kısımlarımız da sorun yaşayabilir siniz  bunu için önerimiz tüm sayfaları SSL i yapmamanızdır !

Ftp’nizden themes klasörünün içerisinde kullanmış olduğunuz temayı açıyoruz daha sonra store klasöründeki product.ascx sayfasını açıyoruz. “BaseUrl &”tırnak işareti içerisinde yazanı kopyalayıp kodlarda aratırıyoruz ve hepsini siliyoruz. Bu işlemi anasayfanızda modüler yapıyı kullanıyor iseniz orada da tüm modüllerdeki BaseUrl & ‘leri siliyoruz. Bu şekilde tüm sayfalarımızı sağlıklı bir şekilde ssl’li yapmış oluruz.

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlişkili Makaleler

Bir Yorum Yazın