Akbank Sanal POS Kurulum Kılavuzu

Akbank Sanal Pos Kurulum Adımları

Akbank sanal pos başvurunuz onaylanmış ise banka tarafından sizlere mağaza numarası, kullanıcı adı ve güvenlik kodu iletilecektir. Bu güvenlik numarasını bankanızın size bilgileri gönderdiği mailde belirttiği destek hattı numarasını arayarak banka yetkililerine iletin ve bir şifre talep edin.

Artık mağaza numarası, kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz mevcut olacaktır.

https://www.sanalakpos.com/akbank/report/user.login adresine tıklayarak banka yönetim ekranından elinizdeki bilgiler ile giriş yapın.

Yeni Kullanıcı Ekleme Ekranı

Üst menüde yeralan Yönetim alanına ardından sol tarafta bulunan Kullanıcı ekle butonuna tıklayınız.

Kullanıcı Bilgi Giriş Ekranı

Bu alanda kullanıcı adı, şifre oluşturun ve Rol alanında Api kullanıcısını seçerek kaydedin.

3D Sisteminiz banka tarafından açık veya kapalı olduğunu teyid etmek için sol menüden 3D Ayarları bağlantısına tıklayın.

3D Oluştruma Ekranı

Dikkat etmeniz gereken 3D Model tipinin sadece 3D olmasıdır. Farklı bir 3D tipi var ise bankanız ile görüşerek sadece 3D sistemine geçiş yaptırmanız gerekir. 3D sisteminiz açık olduğu için hemen Güncelle butonuna basarak bir şifre tanımlayın. Son olarak da bu api kullanıcısı ve 3D şifresini yönetim panelinize girmeniz gerekiyor.

Admin panelinizde Ayarlar / Ödeme Ayarları / Pos Yönetimi alanından giriş yapınız ve Mavi butona tıklayarak Akbank sanal posunuzu aktif hale getirin. Ardından Akbank için sağ tarafındaki düzenleme butonuna basın.

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlişkili Makaleler

Bir Yorum Yazın