Sepet Kampanya Tanımları

Nerede Bulunur

E-Ticaret Yönetimi/Pazarlama ve Satış Yönetimi/Kampanya Tanımları/Sepet Kampanyası

Açıklama

Sepete atılan ürünler için geçerli  kampanya çeşididir. Sepet kampanyası yapılır iken ; Kampanya başlangıç ve bitiş tarihi, hangi kullanıcılara , hangi ürün gruplarında, nasıl bir iskonto (% indirim,tutar inidrimi,hediye çeki vs) yapılacağı ve bu kampanyanın bir sepet tutarı veya ürün miktar şartını sağlamsının kontrolü yapılabilir. Bu koşullara giren siparişe kampanya uygulanır. Aksi durumda uygulanmaz.

Ekran Görüntüsü

Sepet Kampanya Listesi

Sepet Kampanya Tanım Listesi Alanı

Alan Başlığı Alan Değeri Alan Açıklaması
Kampanya Adı Link Tanımlı kampanya adı alanıdır.
Aktif/Pasif CheckBox Aktif ise ve başlangıç ve bitiş tarihleri arasında ise , kampanya kullanılabilir. Değilse kampanya pasif olarak kalır. 
Başlangıç Tarihi Tarih Kampanyanın hangi tarih ve saat ile başlayacağının tutulduğu tarih alanıdır.
Bitiş Tarihi Tarih Kampanyanın hangi tarih ve saat ile sonlandırılacağının tutulduğu tarih alanıdır.
Bildirim Gönder Link Tıklanır ise , Kampanyayı kullanabilecek  üyelere bildirim olarak gösterilir.
Sil Button Üzerinde bulunduğu kampanyayı siler

Ekran Görüntüsü

Sepet Kampanyası Kart Detayı

Sepet Kampanyası müşteri filtreleme sayfası


Sepet Kampanyası Stok filtreleme sayfası


Sepet Kampanyası Kargo Tanım Sayfası

Sepet Kampanya Kart Detay Alanı

Alan Başlığı Alan Değeri Alan Açıklaması
Kampanya Durumu CheckBox Aktif ise, Kampanya uygulanabilir (Diğer parametrelerin de doğru olması gerekir), Pasif ise kampanya uygulanmaz
Kampanya Adı Text Tanımlı kampanya adı alanıdır.
Öncelik Sırası(1-10) Nümerik Kampanyanın uygulama öncelik sırasıdır. Aynı kampanya şartlarına uyan bir senaryoda sepet için uygulanacak kampanya önceliği yüksek olan uygulanır. En yüksek öncelik 1, en zayıf öncelik 10 dur.
Başlangıç Tarihi Tarih Kampanyanın hangi tarihte başlayacağının tutulduğu tarih alanıdır.
Başlangıç Saati Saat Kampanyanın hangi saatte başlayacağının tutulduğu tarih alanıdır.
Bitiş Tarihi Tarih Kampanyanın hangi tarihte  sonlandırılacağının tutulduğu tarih alanıdır.
Bitiş Saati Saat Kampanyanın hangi saatte  sonlandırılacağının tutulduğu tarih alanıdır.
Kampanya Tipi DropDown list Kampanya tipinin tutulduğu alandır. Yapılacak kampanya; %indirim: Seçili ise, kampanya indirimi  % oran Tutar indirimi (TL): Seçili ise, kampanya indirimi  tutar Hediye Ürün: Seçili ise,  kampanya indirimi  hediye ürün olarak işlem göerecektir.
İndirim (Tutar-%) Nümerik İndirim Tipi % indirim ve tutar indirim olarak seçilirse,yapılacak indirimin % oran değeri veya tutar değeri yazılmalıdır.
Hediye Ürün DropDown list Hediye ürün seçilirse, hediye ürüne özel 4 adet yeni alan seçimi gelecektir. Hediye ürün için “Düzenle ” butonu ile açılan sayfadan istenilen kriterlerdeki ürün seçilebilir.
Max Ürün sayısı Nümerik Hediye ürün seçilirse, aktif hale gelir. Hediye edilecek maximum ürün adedi demektir.
Hediye Ürün % indirim CheckBox Hediye edilecek ürün fiyatı için geçerli olan indirim tipi seçim alanıdır.   % indirim: Seçili ise, Hediye ürün için % indirimi yapar   Tutar indirimi (TL) :Seçili ise, Hediye ürün için tutar (TL) indirimi yapar.   Sabit Tutar (TL):Seçili ise, hediye ürün için sabir tutar indirimi yapar  
Hediye ürün indirimi değeri Nümerik Seçilen hediye ürün indirim tipine karşılık gelecek indirim değer alanıdır.
Müşteri Filtresi Button Kampanya uygulanacak kullanıcıların belirlendiği seçim alanıdır. Bu alandan seçilen tüm kullanıcılar kampanyadan yararlanacaktır.
Stok Filtresi Button Kampanya uygulanacak ürün ve ürün gruplarının belirlendiği seçim alanıdır. Bu alandan seçilen tüm  ürünlere kampanya uygulanacaktır.
İndirim Filtreli Ürünlere mi uygulansın? ChecBox Aktif ise, kampanya filtre edilmiş ürünler için geçerli olacaktır. Pasif ise tüm ürünler için geçerli olacaktır.
İndirim Kdv Dahil Fiyat İçin Geçerli ChecBox Aktif ise, Kampanya kdv dahil fiyat üzerinden hesapalanacaktır. Pasif ise Kdv hariç fiyat üzerinden hesaplanır.
Minimum ürün Miktarı Nümerik Kampanyanın geçerli olabilmesi için gerekli minimum ürün miktarı kontrol alanıdır. Bu alandaki değerin altında kalan miktarlar için kampanya devreye girmez.
Minimum Filtreli Ürün Tutarı (TL) Nümerik Kampanyanın geçerli olabilmesi için gerekli minimum ürün tutar kontrol alanıdır. Bu alandaki değerin altında kalan tutarlar için kampanya devreye girmez.
Minimum Sepet Tutarı (TL) Nümerik Kampanyanın geçerli olabilmesi için gerekli minimum sepet tutar kontrol alanıdır. Bu alandaki değerin altında kalan tutarlar için kampanya devreye girmez.
Kargo tanımları Button Kampanya tanımları aynı zamanda kargo indirimleri ile birlikte çalışabilir.
Açıklama MultiLineText Kampanya için gerekli banner ve Html  bilgi alanıdır.

Proticarette kampanyalar, kargo indirimlerini de kapsar. Kampanya ya bağlı %100 kargo iskontosu yapılabildiği gibi belirli limit aralıklarında kargo bedellerinde de ayrıca  iskontolar yapılabilir. Aşağıdaki örnek tablo sepet tutarına göre kargo iskontosunun örnek bir çalışmasıdır.

Min Tutar Max Tutar      İndirim Tipi İndirim Miktar/Oranı Düzenle Sil
200 500 Yüzde 30     Button      Button
501 1000 Yüzde 40    Button      Button
1001 5000 Yüzde 50    Button      Button
5001 10000 Yüzde 60    Button      Button
10001 99999 Yüzde 100    Button      Button

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlişkili Makaleler

Bir Yorum Yazın