Plasiyer kart özellik ve yetkileri nelerdir?

Plasiyer listesinden plasiyer kullanıcı adı tıklanarak kart bilgilerine girilir. Plasiyer kartı,

Üyelik bilgileri, Kişisel bilgiler, yetkilndirme, Sipariş düzenleme yetkileri, Satış bölgesi atama tab alanlarından oluşmaktadır.

Üyelik Bilgileri: Plasiyer temel üyelik bilgilerinin girildiği alandır. Kod, ad ve eposta vs bilgilerden oluşur.

Plasiyer Kartı Üyelik Bilgileri

Kişisel Bilgiler: Ad , soyad ,cinsiyet ve iletişim bilgilerini içeren tab alandır.


Plasiyer Kartı Kişisel Bilgiler

Plasiyerin yetkilendirildiği alandır. Tüm yetkiler plasiyer kartı içinden yapılmaktadır. Burada verilen yetkiler doğrultusunda plasiyer işlem yapabilir.

Plasiyerler için yetki alanı

Sipariş Düzenleme Yetkisi: Plasiyerlerin verilen siparişler üzerinde yapacağı değişiklikerin hangi durumlarda olacağının belirlendiği yetki sayfasıdır. Sipariş düzenleme alanı aktif olan sipariş durumlarında yeti var demektir.

Plasiyer Sipariş yetkisi

Sipariş Düzenleme: Aktif ise, plasiyer seçili sipariş durumundaki siparişleri düzenleme yetkisine sahiptir.Değilse yetkisi yoktur.


Sipariş Belge Yetkisi: Seçili kayıtlar için sipariş belge başlıklarında düzenleme yetkisi vardır. Durumu aktif olan alanlarda düzenleme yapabilir.

Plasiyer Sipariş Belge Başlık Yetkisi

Sipariş Detay Yetkisi: Seçili kayıtlar için sipariş ürün satırlarında düzenleme yetkisi vardır. Durumu aktif olan alanlarda düzenleme yapabilir.


Plasiyer Sipariş Belge Detay Yetkisi

Değiştirilebilecek Durumlar: Seçili kayıtlar için sipariş durumlarında değiştirme yetkisi vardır. Durumu aktif olan alanlarda değiştirme yetkisi yoktur.


Plasiyer Sipariş Durum Değiştirme Yetkisi

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlişkili Makaleler

Bir Yorum Yazın