Kategori Kartı (Genel Bilgiler)

Nerede Bulunur

E-Ticaret Yönetimi/Ürün Yönetimi/Kategori Yönetimi

Açıklama

Kategori kartı düzenleme alanıdır. Bir kategori için ihtiyaç duyulan bilgiden daha fazlasına sahiptir. Kategori resim, renk, kısa açıklama, detaylı açıklama, ikon, seo, marka, banner, slider vb birçok özelliğin  tanım alanıdır.

Ekran Görüntüsü

Kategori Kartı Genel Bilgiler alanı

Alan Başlığı Alan Değeri Alan Açıklaması
Kategori Kodu Text Kategoriler için kod alanıdır. Bu alan benzersizdir
Kategori Resim File Kategori ye ait resim ekleme alanıdır.
Kategori Adı Text Kategorinin adı alanıdır.
Gösterim Sırası Text Tasarım tarafında kategorinin gösterim sırasını belirtir. Gösterim sırası girilmemiş ise varsayılan alfabetik sıralama devreye girer
Kategori Görünüm Özellikleri Checkbox *Parça Bulucuda Göster aktif ise, *2.Menüde göster aktif ise, Kategori ikinci kırılımda kategori  resmi gösterilir. Değilse gösterilmez *Kategoride ürün gösterme aktif ise; İlgili kategoride ürün sergilenmez.
Durumu Aktif/Pasif Checkbox Aktif ise, Kategori ve kategoriye bağlı ürünler tasarım tarafında gösterilir, değilse gösterilmez
Kategori Görünür Checkbox Aktif ise, kategori görünmez ama kategoriye bağlı ürünler görülür.
Özel kategori Checkbox Özel kategori tanım alanıdır. Tanımlanan kategoriye “Stok Filtreleme” alanından filtre edilen ürünler bağlanabilir. Sadece o ürünler listelenir.
Stok Filtresi Edit Özel kategori alanı aktif ise bu alan seçilebilir duruma gelir.
C2C Kategori Komisyon Oranı(%) Text E Ticaret çalışma modeli C2C ise kategori bazlı komisyon oran bilgisinin girileceği alandır. Her kategori için farklı olabilir.
Kategori Renk Kodu Text Kategori bazlı renk kod giriş alanıdır. Kullanıcı dilerse her kategori için farklı renk gösterimi yapılabilir. Örnek giriş FF7F50
Kategori İkon Text Fa fa-plus
Anahtar Kelimeler (Site içi arama) Multi Text Kategoriler için site içi aramada kullanılan kelime grubudur. Kelimeler ve kelime grupları virgül ile (,) ile ayrılır.
Ana Kategori Ekle Text Kategoriyi seçilen “Ana Kategoriye” taşır.
Tema Seçiniz Drop down list Kategori vitrin görselinin Seçilen tema tasarımında olmasını sağlar. Default bu alan seçili değildir. Kategorinin tema seçimi yapılacak ise bilinçli yapılmalıdır. 
Kategori Sorumlusu Drop down list Kategoriden sorumlu üyelerin ve kategori grubunun listelendiği alandır. Seçim alanından istenilen üye kategori yöneticisi olarak atanabilir. Bu alan kullanıcının gelmesi için ,kullanıcının “Kategori Yöneticisi” yetkisinde olması gerekir.
Satış Başlama Tarihi Tarih Kategori satış başlama tarih ve saat bilgisinin tanımlandığı alandır. Bu tarihten öncesinde kategori gösterilmez.
Satış Bitiş Tarihi Tarih Kategori satış bitiş tarih ve saat bilgisinin tanımlandığı alandır. Bu tarihten sonrasında kategori gösterilmez.

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlişkili Makaleler

Bir Yorum Yazın