En Ucuz Ürün Kampanyası

Nerede Bulunur

E-Ticaret Yönetimi/Pazarlama ve Satış Yönetimi/Kampanya Tanımları/En Ucuz Ürün Kampanyası

Açıklama

Sepete atılan ürünler için geçerli  kampanya çeşididir. Kampanya çalışma prensibi en ucuz ürünler için geçerli olmasıdır. Sepet kampanyası yapılır iken ; Kampanya başlangıç ve bitiş tarihi, hangi kullanıcılara , hangi ürün gruplarında, nasıl bir iskonto (% indirim,tutar inidrimi,hediye çeki vs) yapılacağı ve bu kampanyanın bir sepet tutarı veya ürün miktar şartını sağlamasının kontrolü yapılabilir. Bu koşullara giren siparişe kampanya uygulanır. Aksi durumda uygulanmaz.

Ekran Görüntüsü

En Ucuz ürün Kampanya Listesi

En Ucuz Ürün Kampanya Liste Alanı

Alan Başlığı Alan Değeri Alan Açıklaması
Kampanya Adı Link Tanımlı kampanya adı alanıdır.
Aktif/Pasif CheckBox Aktif ise ve başlangıç ve bitiş tarihleri arasında ise , kampanya kullanılabilir. Değilse kampanya pasif olarak kalır. 
Başlangıç Tarihi Tarih Kampanyanın hangi tarih ve saat ile başlayacağının tutulduğu tarih alanıdır.
Bitiş Tarihi Tarih Kampanyanın hangi tarih ve saat ile sonlandırılacağının tutulduğu tarih alanıdır.
Sil Button Üzerinde bulunduğu kayıtlı kampanyayı siler

Ekran Görüntüsü
En Ucuz Ürün Kampanya Kart Alanı

Alan Başlığı Alan Değeri Alan Açıklaması
Kampanya Durumu CheckBox Aktif ise, Kampanya uygulanabilir (Diğer parametrelerin de doğru olması gerekir), Pasif ise kampanya uygulanmaz
Kampanya Adı Text Tanımlı kampanya adı alanıdır.
Öncelik Sırası(1-10) Nümerik Kampanyanın uygulama öncelik sırasıdır. Aynı kampanya şartlarına uyan bir senaryoda sepet için uygulanacak kampanya önceliği yüksek olan uygulanır. En yüksek öncelik 1, en zayıf öncelik 10 dur.
Başlangıç Tarihi Tarih Kampanyanın hangi tarihte başlayacağının tutulduğu tarih alanıdır.
Başlangıç Saati Saat Kampanyanın hangi saatte başlayacağının tutulduğu tarih alanıdır.
Bitiş Tarihi Tarih Kampanyanın hangi tarihte  sonlandırılacağının tutulduğu tarih alanıdır.
Bitiş Saati Saat Kampanyanın hangi saatte  sonlandırılacağının tutulduğu tarih alanıdır.
Kampanya Tipi DropDown list Kampanya tipinin tutulduğu alandır. Yapılacak kampanya; %indirim: Seçili ise, kampanya indirimi  % oran Tutar indirimi (TL): Seçili ise, kampanya indirimi  tutar
İndirim (Tutar-%) Nümerik İndirim Tipi % indirim ve tutar indirim olarak seçilirse,yapılacak indirimin % oran değeri veya tutar değeri yazılmalıdır.
Müşteri Filtresi Button Kampanya uygulanacak kullanıcıların belirlendiği seçim alanıdır. Bu alandan seçilen tüm kullanıcılar kampanyadan yararlanacaktır.
Stok Filtresi Button Kampanya uygulanacak ürün ve ürün gruplarının belirlendiği seçim alanıdır. Bu alandan seçilen tüm  ürünlere kampanya uygulanacaktır.
İndirim Kdv Dahil Fiyat İçin Geçerli ChecBox Aktif ise, Kampanya kdv dahil fiyat üzerinden hesapalanacaktır. Pasif ise Kdv hariç fiyat üzerinden hesaplanır.
Minimum ürün Miktarı Nümerik Kampanyanın geçerli olabilmesi için gerekli minimum ürün miktarı kontrol alanıdır. Bu alandaki değerin altında kalan miktarlar için kampanya devreye girmez.
Minimum Filtreli Ürün Tutarı (TL) Nümerik Kampanyanın geçerli olabilmesi için gerekli minimum ürün tutar kontrol alanıdır. Bu alandaki değerin altında kalan tutarlar için kampanya devreye girmez.
Minimum Sepet Tutarı (TL) Nümerik Kampanyanın geçerli olabilmesi için gerekli minimum sepet tutar kontrol alanıdır. Bu alandaki değerin altında kalan tutarlar için kampanya devreye girmez.
Açıklama MultiLineText Kampanya için gerekli banner ve Html  bilgi alanıdır.

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlişkili Makaleler

Bir Yorum Yazın