Alınan Siparişler

Nerede Bulunur

E-Ticaret Yönetimi/Sipariş Yönetimi/Alınan Siparişler

Açıklama

Alınan siparişlerin filtre edildiği ve listelendiği alandır. Kullanıcı site içi siparişleri istediği sipariş kriterlerine göre filtre edilebilir ve listeleme yapılabilir. Listelenmiş olan siparişler excel formatında özet ve detaylı olarak export edilebilir, istenilen siparişler için topluca kargo fişi veya fatura yazdırılabilir. Sipariş listesi dip toplamında

Toplam Hediye Çeki tutarı,

Toplam kargo tutarı,

Kdv Hariç Toplamı,

Kdv Dahil Toplam Tutarı,

Toplam Sipariş Tutarı alınabilir.

Ekran Görüntüsü

Alınan Siparişler Listesi

Sipariş Durumu

Sipariş Listesi Kargo Yazdır.

Sipariş listesi Alanı

Alan Başlığı Alan Değeri Alan Açıklaması
SiparişNo/Kodu data Sistem tarafından üretilen otomatik sipariş numarasıdır. 1032/DC30637 şeklindeki bir sipariş numarasında, “/” tan önceki 1032 siparişin IND si,sonrası ise Sistem tarafından random üretilen 8 haneli sipariş kodudur.
Kullanıcı Adı Data Siparişi verenin kullanıcı adı alanıdır.
Sipariş Durumu Button Sipariş durumu gösterir. Kullanıcı tanımlı alandır. Kullanıcı sipariş durumlarını istediği gibi açabilir.
Sipariş Tarihi Tarih Siparişin verildiği tarih ve saat bilgisini tutar
Gönderilme Tarihi Tarih Siparişin durumunun “Gönderildi” yapıldığı tarihtir. Sipariş durumlarından -1, -2, -3, -4 Ind li olanlar sitem tarafından oluşturulan durumlardır. Gönderilme tarihi -3 Ind li duruma bakar.
Ödeme Türü Data Siparişin ödeme bilgisi alanıdır.
Teslimat Adı Data Siparişin teslimat adı alanıdır.
Fatura Adı Data Siparişin fatura adres ad alanıdır.
Ödenen Toplam Tutar Nümerik Siparişin ödeme toplam tutar alanıdır.
Finans Entegre Link Button Alınan sipariş , ERP yazılıma entegre edilmiş ise bu alan “entegre edilmiş” olarak güncellenir. Değilse “Beliyor” pozisyonundadır.
Tarihçe Button Sipariş üzerinde yapılan değişklik ve güncellemelerin takip edildiği alandır. Tüm değişiklikler buradan takip edilebilir.
Seçim CheckBox Siparişler üzerinde Tek veya toplu seçime yapabilmeyi sağlar
Sil Button Üzerinde bulunan siparişi siler.
Excele Gönder (umo) Button Seçilmiş olan siparişleri UPS kargo çıktı formatında export eder. Dikkat!! İndirilecek dosya sayfa başına link oluşturur. Buradan indirlmesi gerekir.
Excel Gönder Button Seçilmiş olan siparişleri excele export eder. Dikkat!! İndirilecek dosya sayfa başına link oluşturur. Buradan indirlmesi gerekir.
Excele Gönder (Detaylı) Button Seçilmişolan siparişlerin satır detaylarını excele export eder. Dikkat!! İndirilecek dosya sayfa başına link oluşturur. Buradan indirlmesi gerekir.
Kargo Fişi Yazdır Button Seçilen siparişler için topluca Kargo fişi yazdırır.
Fatura Yazdır Button Seçilen siparişler için topluca fatura yazdırır.

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlişkili Makaleler

Bir Yorum Yazın