Vega Entegrasyon Modülü Ayarları nasıl yapılır?

Login Ekranı

Proticaret entegrasyon modülü kurulduktan sonra vega.exe dosyası çalıştırılır. Açılan login ekranında iken kullanıcı ad ve parolası ile sisteme giriş yapılır.

Proticaret – Vega Erp Entegrasyon Modülü Login Ekranı

App Key: siteniz.com için gerekli olan anahtardır. Daha fazla bilgi için aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz.
http://wiki.proticaret.org/bilgi-bankasi/our-content-policy/

Vega Ana menü

Proticaret – Vega A5 Entegrasyonu Anamenü

Vega Veritabanı Ayarları

Ayarlar alanı tıklanılarak açılan pencere de ilk yapılması gereken en sağda yer alan veritabanı ayarlarındaki bilgilerdir. Doğru veri tabanı, doğru firma ve doğru dönemin seçili olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü tüm ürün ve sipariş entegrasyon işlemi bu alanları dikkate alır


Proticaret – Vega A5 Entegrasyonu Veritabanı Ayarları

Vega Banka Ödeme Tipi Eşleştirme

Vega da açılı olan bankalar ile proticarette açılı bankaların eşleştirildiği alandır.

Proticaret E Ticaret sitelerinde kredi kart ile ödemelerin dışında , posta çeki ile ödeme, teslimatta ödeme (kredikartı), teslimatta ödeme (nakit), diğer ödeme (çek-senet-açık hesap), havale ile ödeme destekler. ERP yazılımları bir çoğunu desteklemez. Bu durumda olmayan ödeme tipleri için birer banka ve hesap açılması gerekir ki, ilgili hesaba gitsin.


Proticaret – Vega A5 Entegrasyonu Banka Ödeme Tipleri Eşleştirme


Vega Sipariş Entegrasyon Ayarları

İnternet üzerinden alınan siparişlerin Vega yazılıma entegrasyon ayarlarının yapıldığı sayfadır.Sipariş durumları seçili olanlar entegre edilir.Seçilmeyenler entegre edilmez.

Sipariş tekbir cariye işlensin seçili değilse her sipariş içinde siparişi verenin TC kimlik veya vergi numarsını Vega yazılım cari modülünde kontrol eder. Yoksa sipariş carisi açar ve siparişi o cariye aktarır.

Varsa ilgili cari kartı bulur ve siparişi cariye bağlar.

Şube , kasa ve sipariş deposu seçimi ile sipariş belgesine ilgili alanları yazar ve irsali/fatura için sipariş deposuna yazar.


Proticaret – Vega A5 Entegrasyonu Sipariş Entegrasyon Ayarları

Vega Ürün Entegrasyon Ayarları

Vegada açılmış olan ürünleri , ürün bilgisi, fiyat. envanter, resim adı, kategorisi, markası, html açıklaması , renk, beden, barkod ve birim bilgileri ile birlikte sitenize entegre etmek için gerekli ayarların yapıldığı alandır. Vega ürün kartında entegrasyon için gerekli alanların doldurulması gerekir. Bunlar hazırlandıktan sonra entegrasyon arabirim program ayarları yapılır.

Vega A5 ürün kartı Detay Alanı

Vega ürün Kartında Yapılacak işler

1 Öncelikle entegre olacak ürün kartı içerisinde yer alan “E Ticaret” seçeneğinin işaretli olması gerekir.Değilse siteye aktarım yapılamaz.

2-Eticaret sitelerinde kategori ,marka, html açıklma, renk, beden , Isbn numarası, yan sanayi kodu, orjinal kod, üretici kodu vs alanların vega ürün kartında tanımlanması gerekir. Vega da birebir alan olmadığı için bu tür bilgileri özel kodlar alanında takip edilmektedir. Özel kodlar alanına isim verilebilir. bunun için “Shift+Ctrl+Alt+Home” tuşlarına birlikte basıldığında yukarıdaki ekran gelir. Değiştirilecek satırlar bulunur ve düzenleme yapılıp kaydet (Ctrl+S) yapılıp kaydedilir. Yeni görünüm aşağıda ki gibidir.


Vega A5 ürün kartı Detay Alanı

Proticaret vega A5 ürün ayarları bilgisi

Kategori bilgileri tek bir özel kod alanından okutulabildiği gibi; “Her kategoriye Ayrı özel kod semimi alanına işaret konursa pasif olan özel kodlar açılır ve alt kategori seçimi yapılabilir.

Proticaret vega A5 ürün ayarları bilgisi

Site üzerinde her renk için bir stok kart açılmak istenirse “Proticaret de ürün renkleri ayrı birer stok kartı olsun” işaretli olmalıdır.

Vega Yedek Parça ürün Ayarları

Otomotiv Yedek parça ürünleri için gerekli bilgi eşleştirmesinin yapıldığı alandır. Vega yazılımda ürün özel kodları içerisinde bu bilgilerin girilmesi gerekir. Burdan kod eşleştirmesi yapılması yeterlidir.

Vega üzerinden açılan yedek parça ürün kartları Proticaret entegrasyon yazılımı ile ilgili özel kodlara aktarılır.


Proticaret vega A5 yedek parça ürün ayarları

Vega Ürün Fiyat Ayarları

Vega yazılımda açılan ürün kartlarının hangi satış fiyatı tanımlamasından yapılacağı birden fazla fiyat aktarımı yapılacak ise bunların eşleştirildiği alandır. Satış fiyatı alanı mutlaka seçili olmalıdır. Yoksa ürün fiyat güncelleme gerçekleşmez


Proticaret vega A5 Fiyat Tanımları

Vega Cari Kart Ayarları

Vega yazılımda açılmış cari kartların siteye aktarım tanımlamalarının yapıldığı alandır. Vega da açılmış 5 özel kod aynen site de açılacak cariye aktarılabilir.

Cari kart entegrasyonu için bir başlangıç tarihi verilir. Bundan öceki kayıtlar entegre olmaz.

Bayi Tipi alnı için seçilen özel kod alanında 1 yazıyorsa bayi 2 yazıyorsa bayi değildir.

Üye tipi alanında bireysel için “Bireysel” kurumsal için “Kurumsal yazılmalıdır.”


Proticaret vega A5 Cari Kart Ayarları

Bu makale yardımcı oldu mu?

İlişkili Makaleler

Bir Yorum Yazın