Slider Modülü

Proticaret Prime slider modülü ve kullanımı

Proticaret, PRIME sürümünde yeni tasarım modüllerini göreceksiniz. Yeni modüller daha esnek ve hızlı işlem yapmak üzere kurgulandı. Bu bağlamda iç içe açılan pencereler yerine sayfa içinde tek bir modaldan yönetim imkanı sağlıyoruz. Arayüz tasarımında admin panele geçişi asgari düzeye indirmiş olduk. Şablon yönetiminden eklediğiniz satır ve sütunların içini modüllerle doldurduktan sonra tüm içeriği anasayfadan düzenleyebilirsiniz.

Slider Modülü

Web sayfanızın genellikle üst kısmında, header alanının da hemen altında yer alan ana slider için kullanabilirsiniz. Resim, başlık, slayt hedef bağlantısı, slide açıklaması alanlarını tek ekranda yönetebilirsiniz. Yeni bir slide görseli için yeni ekle butonuna tıkladığınızda alt kısımda aynı başlıklarla bir sürgü daha açılır. Her slide sürgüsünün sağ üst kısmında numara alanı yer alır. Varsayılan olarak 0 ibaresini görürsünüz. Tüm slide alanları 0 konumda iken oluşturma sırasına göre gösterim sağlar. İstediğiniz zaman gösterim sıralamalarını sıfırdan büyük değerlerle yeniden adlandırarak bir sıraya koyabilirsiniz. Eğer oluşturma sırası gösterim sırasıyla aynıysa ek bir numaralandırma girmenize gerek kalmaz. 

Temalarda slayt alanındaki açıklamaları her zaman kullanmayız. Bazı temalarda slayt üzerindeki yazılar görselle birlikte yazılırken, bazı temalarda ise açıklama bölümünden salt metin olarak giriş sağlanır. Bu tamamen tema kurgusu ve tasarımcının inisiyatifindedir. Eğer kullandığınız temada açıklamalar resim olarak yazılmışsa siz de görsel olarak düzenlemelisiniz. Metinlerle ayrıca açıklama yazmamalısınız.

Extra Class ile aynı modülden farklı biçimlerde pek çok slayt kullanımı mümkündür. CNN animasyonlar, tasarım değişikliği ya da cihazlara göre gösterim / gizleme işlemleri için kullanılabilir.

Bu makale yardımcı oldu mu?

Bir Yorum Yazın