Paragraf Modülü

Proticaret Paragraf Modülü

Bir paragraf modülünü sınırsız sayıda farklı seçenekler kullanabilirsiniz. Amacımız bu modülle birlikte; icon, başlık, metinden oluşan tümleşik bir alan oluşturmaktır. Genellikle az sayıda içerikle daha vurucu görseller oluşturmak için kullanılır. (Ücretsiz kargo, iade, slogan gibi)

Proticaret Paragraf Modülü Başlık Detay

Her icon, başlık ve paragraf için tipografi adına değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca “seçenekler” sekmesinden bu üç bileşeni de kapsayacak bir ekstra CSS sınıfı tanımlayabilirsiniz. Bu noktada aynı içeriğe sahip olsa da farklı görünümlerde sınırsız tasarım yapma imkanı sunuyoruz. 


Proticaret Paragraf Modülü Paragraf Detay

Proticaret Paragraf Modülü Simge DetayProticaret Paragraf Modülü Seçenekler Detay

CSS Animasyon alanından sistemde tanımlı herhangi bir animasyonu seçebilirsiniz. Animasyon isimleri küresel ölçekli kullanım olduğu için Türkçe isimlerle kullanılmamıştır. Buraya tıklayarak animasyonların önizlemesini görebilirsiniz. 

Bu modülde detaylı tasarım işlemlerini yalnızca arayüz tasarımcılarının yapmalarını tavsiye ederiz. Modülde belirtilen her seçeneği kullanmaya çalışmak sadece kötü bir görüntü oluşmasına sebep olur. Arayüz tasarımcısı temanın konseptine göre yalnızca belirli bir görünümün olmasını tercih edebilir.

Kullanıcıların belirlenen bu sınırın dışına çıkmamalarını öneririz. Söz gelimi Başlık sekmesinde font kalınlığının 500 olması tasarımcı tarafından uygun tek seçenek olarak görülebilir. Font kalınlığını 700 yapmak kullanıcı için mümkün olsa da genel tasarım algısına zarar verebilir. Bu nedenle tasarımcılar, temanın ana CSS dosyasında birinci öncelikli stil biçimi belirleyerek modülde yer alan değişiklikleri devre dışı bırakabilirler.

Bu makale yardımcı oldu mu?

Bir Yorum Yazın