Buton Modülü

Buton modülünü başlık – metin blok modülleriyle etkili bir biçimde kullanabilirsiniz. 

Butonun üzerinde çıkmasını istediğiniz ibareyi yazdıktan sonra hedef bağlantı adresini yazmanız modülün ilk amacını tamamlamak için yeterlidir. 

 9 Adet buton şablonunundan birini amaçlarına göre tercih edebilirsiniz. Temalarda temel olarak birincil ve ikincil buton biçimleri kullanılır. Her temada buton biçimleri değişiklik gösterebilir. Web sayfanız Kırmızı tonda ise en yakın ve birinci öncelikli buton renginiz bu renkle uyumlu olmalıdır. Tema tasarımcısı ilk 2 rengi genel kullanım amacıyla oluşturur. Dikkat çekmek, bilgilendirme, uyarma amacıyla diğer buton şablonlarını seçebilisiniz.

Hedef bağlantının bulunduğunuz sayfada mı yoksa yeni bir sekmede mi açılacağını belirleyebilirsiniz. Ekstra sınıf tanımlamaları ile kendinize özel bir buton biçimi de hazırlayabilirsiniz. 

Dikey – yatay eksende boşluk ve dolguları modül üzerinden verebilirsiniz. Dikey olarak eklenmiş modüller arasında boşluklar oluşturabilirsiniz. Benzer şekilde ekstra sınıf kısmına Bootstrap sisteminin sunduğu anahtar kelimeleri belirterek de boşluk veya başkaca tasarım stilleri verebilirsiniz.

Örneğin; “my-4 mx-3 py-2 px-4” anahtar kelimelerini girerseniz

4 birim dikey boşluk, 3 birim yatay boşluk, 2 birim dikey dolgu, 4 birim yatay dolgu eklenecektir. Diğer modüllerde de örneklendirdiğimiz gibi cihazlara göre gösterim adına da display seçeneklerini kullanabilirsiniz. 

CSS Animasyon alanından sistemde tanımlı herhangi bir animasyonu seçebilirsiniz. Animasyon isimleri küresel ölçekli kullanım olduğu için Türkçe isimlerle kullanılmamıştır. Buraya tıklayarak animasyonların önizlemesini görebilirsiniz. 

Bu makale yardımcı oldu mu?

Bir Yorum Yazın